• ساعت : ۸:۳۰:۴۱
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۶/۲۰ 
    /  4
برگزاری مراسم سوگواری شهادت سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) در شركت توزیع نیروی برق استان گیلان
برابر هماهنگی انجام شده توسط شورای فرهنگی شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان و بمناسبت ایام شهادت سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله حسین (ع) و یاران باوفایش( تاسوعا و عاشورای حسینی) مراسمی با حضور حجت الاسلام والمسلمین کمالی مسئول امور فرهنگی صنعت آب و برق استان گیلان ، مهندس طالبی مدیر عامل ، اعضای هیئت مدیره ، معاونین ، مدیران و جمع کثیری از کارکنان این شرکت در نمازخانه ستادی برگزار شد .

برابر  هماهنگی انجام شده توسط شورای فرهنگی شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان و بمناسبت ایام شهادت سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله حسین (ع) و یاران باوفایش( تاسوعا و عاشورای حسینی) مراسمی با حضور حجت الاسلام والمسلمین کمالی مسئول امور فرهنگی صنعت آب و برق استان گیلان ، مهندس طالبی مدیر عامل ، اعضای هیئت مدیره ، معاونین ، مدیران و جمع کثیری از کارکنان این شرکت در نمازخانه ستادی برگزار شد .

در ابتدا حضار با مداحی یکی از مداحان اهل بیت (ع) با سوگواری و سینه زنی یاد و خاطره شهدای والامقام کربلا را گرامی داشته و ارادت خود را به آستان مقدس امام حسین (ع) و اهل بیت پیامبر (ص) ابراز کردند .

سپس حجت الاسلام والمسلمین کمالی در خصوص واقعه پر سوز و گداز عاشورا اظهار داشت : نبی مکرم اسلام (ص) با ذکر حدیثی فرمود هر کس  فرزندم حسین(ع) را دوست داشته باشد مرا دوست داشته است و هرکس مرا دوست داشته باشد خداوند متعال به او عنایت ویژه خواهد داشت . همچنین حضرت رسول (ص) فرمودند که ایمان درجاتی دارد و کاملترین آن شامل حال مومنی می شود که حسین (ع) را دوست داشته باشد. بنابراین احادیثی که از وجود نازنین پیامبر(ص) و ائمه معصومین (ع)به ما رسیده است نشان از مقام و منزلت سید و سالار شهیدان ابا عبدالله حسین (ع) در نزد خداوند متعال دارد .  

مسئول امور فرهنگی صنعت آب و برق استان گیلان بیان داشت :  امام حسین (ع) با هدف امر به معروف و نهی از منکر به سمت کوفه حرکت کرد و در سرزمین کربلا توسط عمربن سعد و یارانش محاصره شد و از آنجایی که آنها غرق در دنیا دوستی و طلب قدرت و ثروت دنیایی بودند بی بصیرت شدند و ارشاد های امام (ع) در آنها اثر نکرد و کار را به جایی رساندند که فرزند رسول خدا را تشنه لب به شهادت رساندند و خیمه های حضرت را غارت کردند و اهل بیت گرامیش را به اسارت بردند اما با تمام تلاشهایی که کردند نتوانستند نقشه راهی را که امام حسین (ع) ترسیم کرده بود ازبین ببرند و امروزه نیز اگر ما با بصیرت ازاهداف  قیام این امام همام با پیمودن این نقشه راه مسیر تعالی را طی کنیم هرگز گمراه نخواهیم شد و زندگی ما رنگ و بوی حسینی  خواهد گرفت و در دنیا آبرومند  و در آخرت سعادتمند خواهیم شد . در پایان نیز حضار نماز ظهر و عصر را به جماعت برگزار کردند .

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    رشت، بلوار امام خمینی(ره)، شرکت توزیع نیروی برق گیلان، کد پستی 4188867749

    5.5.8.0
    V5.5.8.0